wtorek, 2 sierpnia 2016

2016: Czerwcowo-lipcowy book haulI’M STILL ALIVE.

Znaczy się nie miałam siły na kolejną spinkę i walkę z komputerem, telefonem i Internetem, więc odpuściłam sobie. Jak laptop miał ochotę to pisałam teksty, jak nie to czytałam i się nie przejmowałam. Ostatnio miałam trochę zmian w życiu, które są dosyć czasochłonne, więc tym bardziej postanowiłam się nie przejmować. W końcu terminy mnie nie gonią, a piszę jedynie dla przyjemności.
Powolutku też nadrabiam zaległości w czytaniu blogów, bo tyle dobra mnie ominęło, że szok. Ale wszystko powoli, powolutku, bez spinki i stresu.

W sierpniu będzie wreszcie czas na tydzień z Daredevilem, bo zapomniałam już, że mam te teksty napisane i jak tak dalej pójdzie to tydzień ten nie dojdzie do skutku. Będzie też kryminał z bohaterką – starą znajomą, pewien wielki zbuk, no i Kurczę Czytane! Szkoda, że przestałam pisać o książkach małej Mimi, bo mamy mnóstwo świetności, którymi zarzucam znajomych to i Ciebie pozarzucam, a co.

CZERWIEC


‘Of Mice And Men’ Steinbecka mam w innym wydaniu, ale takim raczej kieszonkowym. Zbieram Modern Classics Penguina, więc ucieszyłam się, kiedy trafiłam w charity shopie na to wydanie. ‘Me Before You’ Jojo Moyes było emocjonalna lekturą o czym możesz poczytać tu. Kupiłam tez ‘After You’, które nie załapało się na zdjęcie, ale o tym to dopiero poczytasz w przyszłym tygodniu. Skusiłam się też na dwie pozycje M.C. Beaton o Agacie Raisin, o jednej z nich poczytasz już w czwartek. ‘The Santa Klaus Murder’ poczeka na czytanie do grudnia, bo nie ma to jak angielski kryminał w świątecznej atmosferze. A ostatnia kupiona pozycja to chyba „Mary’ Nabokova, ale pewna nie jestem, a książki nie mogę znaleźć na półkach. Brawo ja.

LIPIECZ lipcowych zakupów jestem baaaardzo zadowolona. Takie cudności trafiły do moich łapek, że aż się trzęsę. 

Oczywiście, najfantastyczniejszą pozycją jest ‘Harry Potter, Film Wizardry’, którego wcale nie zauważyłam w charity shopie, ale koleżanka powiedziała mi, że może to mnie zainteresować. NO RACZEJ. I kosztowała jedynie 50 pensów! Stan idealny, saszetki z mapami, itp. nie pootwierane, no cud, miód i orzeszki.  Będzie osobny post, ale najpierw muszę sama ponapawać się tym cudem, bo i oczytania i oglądania jest MNÓSTWO  na wiele jesiennych wieczorów.

Fajna też jest książka o filmowej trylogii Władcy Pierścieni. To już moja druga pozycja na ten temat, bo darzę te filmy wielkim sentymentem. Zresztą książki też i chętnie bym sobie je odświeżyła.

‘The Perks of Being Wallflower’ Stephen Chbosky, czyli rzecz, którą połknęłam na raz, ale jakoś nie mogłam się zebrać do opisania. Mój egzemplarz był z biblioteki, a kilka tygodni później znalazłam książkę w stanie idealnym w charity shopie. ‘Letters from father Christmas’ J.R.R. Tolkiena przeczytałam w zeszłe Święta, czy tuz przed, a teraz mam swój egzemplarz. Tak samo z ‘The Sisters Brothers’ Patricka DeWitta, o którym możesz poczytać tu. Oczywiście, ‘Tess of D’Urbervilles’ Thomasa Hardy’ego czytałam w czasie studiów i całkiem mi się podobała. Z chęcią kiedyś do niej wrócę (tylko kiedy?). 


Książki, których jeszcze nie czytałam to ‘The Girl On the Train,’, którą kupiłam jedynie dla przepieknego wydania w twardej okładce z czerwonym brzegiem stron. Podobnie było z ‘A Little Million Pieces’, które ma piękną okładkę. Na ‘Do Androids Dream of Electric Sheep?’ Philipa K. Dicka mam ochotę już bardzo długo, a ‘Kind Regards’ Liz Williams to rzecz o listach.


Dziesięć pozycji za które zapłaciłam osiem funtów. Czterdzieści złotych. Rozbój w biały dzień.  Już nawet nie mówię, że nie powinnam kupować książek, bo uznałam, że… no cóż, po co się wpędzać w poczucie winy jak i tak dobrze wiem, że ciągle będę je kupować.

te dwa miesiące obfitowały w nowe Funko

A jeśli chodzi o sierpień to lecę zarzutko do Polski i już mam w koszyku na nieprzeczytane.pl dwadzieścia cztery pozycje. Sorry (not sorry).

Miłego sierpnia,
Kura Mania.

4 komentarze:

Skomentuj. Daj Kurze coś do roboty!